Jak wybrać dobrą karmę dla psa


Wiele osób, które mają psa nie wiedzą jak powinna wyglądać odpowiednia karma. Karma dla psów jest dość różnorodna i na rynku można spotkać producentów, którzy sprzedają bardzo słabo odżywcze produkty. Warto poczytać na ten temat i dowiedzieć się trochę, żeby pies odżywiał się zdrowo. Zwierzęta tak samo jak ludzie powinny dobrze jeść, żeby czuć się dobrze i być pełnymi życia.

Główny podział karmy dla psów

Karma sucha- jest to karma sycąca, która posiada bardzo dużo składników mineralnych, jest to rozwiązanie również bardziej ekonomiczne, bo jest ona tańsza od karmy mokrej.

Karma mokra- jest ona mniej sycąca dla psa, więc trzeba jej podać więcej, Psy uwielbiają ten rodzaj karmy i bardzo często stosowana jest ona jako dodatek do karmy suchej albo nagroda dla psa za dobre zachowanie. Długie stosowanie tylko karmy mokrej jest nieekonomiczne.

Zawartość mięsa w karmie

Karma dla psów powinna być bogata w mięso. Nie jest to nic dziwnego, bo psy to po prostu zwierzęta i one uwielbiają jeść mięso. Jednak na półkach sklepowych można znaleźć wiele rodzai karm, które są dość ubogie w tak ważny składnik.

1. Poniżej 4%

Na półkach sklepowych można znaleźć karmę, w której skład wchodzi poniżej 4% mięsa. Jest to karma słaba odżywczo i nie powinno się jej kupować.

2. 4-10%

Karma ta posiada już większą ilość mięsa w swoim składzie, jednak nadal będzie to dość słaby odżywczo produkt i powinno szukać się dalej.

3. 10-18%

Taka zawartość mięsa jest już dość dobra i można od czasu do czasu ją zakupić, jednak są na rynku lepsze karmy i warto poszukać innej.

4. 19-27%

Taka zawartość mięsa w karmie jest satysfakcjonująca i jeśli ktoś ma taką w swojej karmie, którą podaje psu to z pewnością może przy niej zostać na dłużej.

5. Powyżej 27%

Jest to najbardziej pożądana karma, jednak czasami ciężko dostać, aż tak wysokie klasy produkt. Warto poszukać w dobrych sklepach zoologicznych, a także w internecie, ponieważ karma z taką zawartością mięsa będzie najlepszym wyborem żywieniowym dla swojej pociechy.

Psie karmy dostępne pod adresem: https://www.sferis.pl/karma-dla-psow-3740