Jak wybrać legowisko dla psa?

legowisko dla psa

Każdemu z nas zależy na dobrym i wygodnym łóżku, które zapewni nam spokojny odpoczynek. Podobnie jest z psami, z tym że w ich przypadku funkcję łóżka pewni legowisko. Warto wybrać takie, które będzie spełniało najwyższe standardy jakości. Podpowiadamy, jak wybrać legowisko dla psa.

Dobierz legowisko do… charakteru zwierzaka

legowisko dla psa

Psy, podobnie jak ludzie, bywają bardzo towarzyskie lub nieśmiałe. Choć te skrajności występują rzadko, to można dopasować legowisko do charakteru szczeniaka. Jeżeli nasz czworonożny przyjaciel jest duszą towarzystwa, możemy zakupić mu odkryte legowisko, w postaci samego podwyższonego materaca. Boczne ścianki nie będą ograniczały ruchów pieska, więc będzie mu wygodnie. Jeśli natomiast nasz zwierzak nie należy do najbardziej pewnych siebie, zapewnijmy mu więcej prywatności – zakupmy legowisko z wyższymi ściankami, lub nawet całkowicie zabudowane, np. w kształcie ozdobnego domku.

Zwróć uwagę na materiał

Dobre legowisko powinno być solidnie wykonane z zewnątrz, natomiast miękkie w środku. Będzie idealnie, jeśli tkanina nie będzie alergizować – nie każdy o tym wie, ale psiaki również niekiedy mają alergię, podobnie jak ludzie. Ważne jest, aby materiał skutecznie izolował od podłogi. Leżenie bezpośrednio na niej mogłoby spowodować u czworonoga infekcję, szczególnie zimą, kiedy podłoga jest zimniejsza.

Teraz już wiesz, w jaki sposób wybrać legowisko dla swojego psa. Życzymy udanych zakupów. Sprawdź gotowe oferty na https://www.obroza-elektryczna.pl/legowiska-dla-psow-i-kotow/.