Jakie szelki kupić dla psa?


Dla laika szelki dla psa występują tylko w jednym typie. Nie rozgranicza on na poszczególne kategorie tego sprzętu, co w przypadku posiadania przez niego psa, może doprowadzać do wyboru kompletnie nietrafionego rodzaju szelek. A tych kilka modeli jest.

Szelki Norwegi

Są to szelki, które polecane są dla dużych psów, które w określonych sytuacja mogą okazać się agresywne i niebezpieczne. Na poprawę bezpieczeństwa znacząco wpływa dodatkowy uchwyt na rękę umieszczony na górze szelek, co pozwala na idealne zapanowanie nad każdym, nawet najagresywniejszym psem.

Szelki dla wyrywnego psa

Bardzo dużym problemem dla właścicieli są psy wyrywające się na spacerach i mocno ciągnące smycz. Aby przeciwdziałać takiemu zachowaniu, powinno się stosować szelki easy walk takie jak te tutaj.
Z pozoru wyglądają one jak wszystkie pozostałe modele zwykłych szelek, jednak różnica tkwi w miejscu przypinania ich do smyczy. Mieści się on z przodu, tuż pod pyskiem psa, co powoduje, że w momencie jego wyrywania się, zostaje on automatycznie i zupełnie bezboleśnie obrócony w stronę właściciela.
Należy jednak pamiętać o tym, że szelki tego typu najlepiej jest stosować jako formę tresury, a niej codziennego wyprowadzania psa na spacer. Koniecznie trzeba dodatkowo stosować ze względów bezpieczeństwa do szelek easy walk zwykłą smycz, a nie automatyczną.
Nauczenie psa odpowiedniego zachowania wymaga sporo cierpliwości, jednak dzięki takim szelką staje się to łatwiejsze niż nigdy.