Legowisko dla dużego psa – komfort i praktyczne cechy

duża rasa psa w domu

Posiadanie psa jest nie tylko ogromną przyjemnością, ale także wiąże się z koniecznością zapewnienia mu jak najlepszych warunków w mieszkaniu. Czworonożny przyjaciel powinien posiadać odpowiednie miski, smycz, obrożę, zabawki, ale dobrze dobrane legowisko jest dla niego bardzo ważnym elementem. Szczególną uwagę w wyborze miejsca do spania, jeśli jest to legowisko dla dużego psa, powinno się zwrócić na jego wymiary.

Jakie wymiary powinno mieć legowisko dla dużego psa?

Przede wszystkim wybierając obroza-elektryczna.pl legowisko dla dużej rasy trzeba zwrócić uwagę na jego wielkość. Pies, dla którego legowisko będzie przeznaczone powinno zapewniać maksymalny komfort, aby pupil chciał z przyjemnością z niego korzystać. Dobrze dopasowana do psa poduszka powinna być w każdym kierunku o około dziesięć centymetrów większa niż długość tułowia zwierzęcia wraz z głową. Pies często śpi zwinięty w kłębek, ale musi mieć także możliwość swobodnego rozciągnięcia ciała, kiedy ma ochotę na taką pozycję. Odpowiednie wymiary legowiska zachęcą zwierzę do korzystania z posłania dla niego przeznaczonego, nie będzie on próbował samodzielnie wybrać swojego miejsca do spania na przykład w łóżku właściciela.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze odpowiedniego legowiska dla dużego psa?

Wprawdzie odpowiednie wymiary legowiska, pasujące do dużego psa to jedna z ważniejszych cech dobrego miejsca do spania, ale także inne aspekty warto brać pod uwagę wybierając ten przedmiot. A jest to możliwość prania pokrowca, którym pokryte są gąbki wewnętrzne. Legowisko powinno posiadać zamki błyskawiczne, za pomocą których można wygodnie zdjąć pokrowiec i wyprać go w pralce. Pies odbywa codzienne spacery, podczas których brudzi się, a okresowo także gubi spore ilości sierści, dlatego możliwość prania w przypadku stale używanego legowiska jest niezwykle istotna.