Lepiej zapobiegać niż leczyć


Zdrowie i bezpieczeństwo zwierząt jest dla ich właścicieli kluczowe. Dlatego starają się o odpowiednio częste wizyty i weterynarzy oraz o jak najlepsze odmiany karmy. Wszystko dla ukochanego pupila. Czasami trzeba także zadbać, żeby nie miał możliwości ucieczki z bezpiecznego terenu.

Czworonożni odkrywcy

Dla psów zapachy i dźwięki stanowią swoistą ciekawostkę. Tropienie konkretnej woni może być bardzo dobrą zabawą i dlatego czworonogi tak chętnie chodzą na spacery. W przypadku domków z przynależącymi do nich działkami zwierzaki mają nieco więcej swobody. Czasem aż za dużo. Ogrodzenie elektryczne dla psa sprawia, że zwierzak nie będzie próbował ucieczki. Ciekawym rozwiązaniem jet pastuch bez kabla, który jest bardzo łatwy w montażu oraz nie krępuje w żaden sposób psa.

Bardzo proste

Elektryczny pastuch dla psa ma za zadanie w pierwszej kolejności poinformować zwierzaka o tym, że dalej iść już nie powinien a dopiero później dać bardziej dosadny sygnał. W obroży pastucha zainstalowany jest zarówno głośnik jak i odpowiednie narzędzie do wysyłania sygnałów elektrycznych.

Pastuch bez kabla jest rozwiązaniem wygodnym zarówno w montażu jak i w codziennym użytkowaniu. Poza małą nakładką całe urządzenie jest praktycznie niewidoczne. Nie denerwuje psiaka swoją obecnością a o sobie daje znać jedynie w sytuacji, kiedy pupil zapędzi się w złym kierunku. W przypadku gdy czworonóg wróci do strefy, która jest dozwolona, wtedy pastuch wraca do trybu czuwania. Ostrzegawczy dźwięk szybko staje się dla psa zrozumiały a dzięki temu urządzenie rzadko korzysta z impulsów elektrycznych.