Mata dla psa – czysty dom i samochód

wytrzymała mata dla psa w podróży

Utrzymanie czystości w domu czy samochodzie mając psa jest nieco trudniejsze. Z pomocą przychodzą różnego typu akcesoria dla zwierząt Wśród nich znajdują między innymi maty dla psa.

Mata a czysty dom

Wydzielone miejsce do spania czy leżakowania dla psa ułatwia utrzymanie czystości.Mata dla psa jest więc świetnym pomysłem, Nie stanowi dużego wydatku a dzięki niej pies ma wygodne miejsce do odpoczynku a my mniej sprzątania. Maty dostępne są w rożnych wielkościach i kolorach. Można zakupić matę przypominającą koc lub nieco grubszą wypełnioną gąbką lub pianką. Nadają się do rozłożenia na podłodze, fotelu czy kanapie. Przydatna rzecz, którą łatwo złożyć, zapakować i zabrać na przykład w podróż. Można rozważyć zakup maty termicznej, która nagrzewa się od leżącego na niej psa, a następnie to ciepło oddaje zapewniając psu komfort i ciepło podczas chłodniejszych dni. Z kolei na lato można pokusić się o zakup maty chłodzącej, która to będzie pomagała się schłodzić naszemu pupilowi podczas upalnych dni.

Mata a czysty samochód

Natomiast maty samochodowe są świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy podróżować z psem. Zapewniają nie tylko komfort i bezpieczeństwo naszemu pupilowi, ale również pomagają utrzymać czystość w samochodzie. Są lekkie i łatwe w montażu. Wystarczy wybrać odpowiedni model i wybrać się na wspólną przejażdżkę. Samochodowa mata dla psa może być rozkładana na część lub całą tylna kanapę, dodatkowo mocowana do zagłówków czy też posiadać boczne ścianki. Najlepiej sprawdzają się maty nie pochłaniające i nie oddające wilgoci, dzięki czemu nie musimy się martwić o podróże w deszczowe dni. Ponadto dobrze jeśli mata wykonana jest z materiału antypoślizgowego. Przekłada się to na bezpieczeństwo podczas jazdy, bo pies się nie ślizga i nie spadnie podczas bardziej gwałtownych manewrów.