Skuteczne prapararty i urządzenia do odstraszania kotów

odstraszacz kotów

Obecnie na rynku nie brakuje skutecznych urządzeń oraz preparatów służących do odstraszania kotów. Są one w pełni bezpieczne dla zwierząt, a dzięki nim można szybko i skutecznie pozbyć się niechcianych gości z naszego gospodarstwa.

Wybór na rynku jest duży. Wiele sklepów oferuje skuteczne w działaniu:

  • preparaty rozpylające nielubiane przez koty zapachy
  • nowoczesne urządzenia wytwarzające ultradźwięki odstraszające niechciane pupile

Spray – skuteczny środek do odstraszania czworonogów

Jest on przeznaczony do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. W celu odstraszenia kota należy dobrze spryskać powierzchnię substancją, tak, aby nabrała ona specyficznego zapachu. Woń ta jest bardzo drażniąca dla tych czworonogów, gdyż czują one gorzkawy smak w pysku oraz silne i nieprzyjemne drapanie w gardle.

odstraszacz kotów

Co prawda dolegliwości te są bardzo uciążliwe dla tego zwierzęcia, niemniej są one w pełni bezpieczne dla jego zdrowia. Produkty te najczęściej stosuje się do opryskiwania mebli, które pupil często niszczy. Otóż podchodząc do spryskanej aerozolem kanapy automatycznie zostaje odstraszony nieprzyjemną dla niego wonią.

Urządzenia odstraszające koty

W celu uniknięcia kontaktu z chemicznymi płynami, producenci wprowadzili do sprzedaży urządzenia o bardziej zaawansowanej technologii. W wielu sklepach można zakupić odstraszacz kotów składający się z głośnika oraz czujnika ruchu.

W chwili, gdy zwierze wchodzi w pole zasięgu promieni podczerwonych, wówczas automatycznie załącza się specyficzny dźwięk, który to jest bardzo uciążliwy dla tych czworonogów.

Koty mają wyostrzony słuch, w związku z tym tenrodzaj tonacji jest dla nich wręcz niemożliwy do wytrzymania. W takiej sytuacji nie pozostaje im nic innego jak opuścić niekomfortowe miejsce. Produkty do odstraszania możemy znaleźć na https://www.obroza-elektryczna.pl/odstraszacze-psow-i-kotow/