Gaz pieprzowy, gwizdek – jaki wybrać odstraszacz psów?


Gdy na naszej drodze stanie agresywny pies, należy zachować wyjątkową ostrożność. Nie powinno wykonywać się gwałtownych ruchów, patrzeć psu w oczy, nie stawać do niego tyłem, a w razie ataku przybrać jak najbardziej bezpieczną pozę, która osłoni wrażliwe miejsca takie jak twarz, szyję czy brzuch. Dobrym pomysłem jest również odstraszacz psów.

Zapachowy odstraszacz psów oraz gaz pieprzowy

Posiadanie jednego lub drugiego typu odstraszacza pozwoli nam zabezpieczyć się przed atakiem psa. Ten pierwszy ma formę aerozolu, który zawiera substancję zapachową, której psy szczególnie nie lubią. Jeśli zdecydujemy się na gaz pieprzowy, to trzeba wybrać taki, który jest przeznaczony dla zwierząt, ponieważ taki dla ludzi może zwierzęciu zaszkodzić. Nie wyrządzają one zwierzętom krzywdy, a mogą stać się skuteczną ochroną.

Ultradźwiękowy odstraszacz psów oraz gwizdek

Dobre ultradźwiękowe odstraszacze emitują dźwięki niesłyszalne dla ludzi, ale odbierane przez psy. Wywołują u psa niepokój, lęk i niechęć do zbliżania się. Zwierzę wtedy najczęściej oddala się z miejsca zdarzenia. Gwizdki działają na podobnej zasadzie, ale oddają słyszalny dźwięk. Pies z reguły ucieka od takiego nieprzyjemnego gwizdu, są one jednak mniej popularne.

Odstraszacz psów zakupisz na obroza-elektryczna.pl