Obroża przeciw kleszczom – dlaczego zabezpiecza i chroni?

obroża przeciw kleszczom

Okres od maja do września to czas, kiedy kleszcze najczęściej czepiają się psów i kotów. Nasze zwierzęta biegają po polach i łąkach, zaglądają w krzaki i chcąc lub nie trafiają na insekty, które przyczepiają im się do skóry.
Bardzo dobrym zabezpieczeniem przeciwko kleszczom są obroże. Obroża przeciw kleszczom odstrasza insekty i powoduje, że pies czy kot nie przenosi ich na swojej skórze.

Niepotrzebny problem

W okresie wiosenno-letnim insekty są bardzo aktywne, a problemy zaczynają się dopiero wtedy kiedy zwierzę zostanie zaatakowane przez kleszcza zarażonego pasożytem. Chorób odkleszczowych jest wiele, a najbardziej wredną i złośliwą jest babeszjoza. Polega ona na tym, że wprowadzenie pierwotniaka w ciało zwierzęcia powoduje rozpad krwinek czworonoga, w wyniku czego u psa lub kota dochodzi do silnego zaburzenia krążenia i uszkodzenia nerek. Przebieg choroby jest dramatyczny i bardzo często zdarza się, że psy takiego stanu chorobowego nie przeżywają.
Przed ukąszeniem kleszcza można czworonoga zabezpieczyć, korzystając z odpowiedniej obroży, odstraszającej pasożyty i insekty, sprawdź takie obroże na tej stronie.

obroża przeciw kleszczom

Jak działa obroża przeciw kleszczom?

Wszystkie obroże przeciw kleszczom i innym insektom są nasączone specjalnymi substancjami, które skutecznie odstraszają niechcianych lokatorów. Substancje są całkowicie niegroźne dla czworonogów i ludzi.
Obroże są wodoodporne a ich czas zabezpieczenia to około 9 dni. Pies czy kot noszący tego rodzaju zabezpieczenie nie odczuwa żadnego dyskomfortu.