Jakie legowisko dla psa?

domek z materiału dla pieska

Pojawienie się psa w domu oznacza dla mieszkańców i wnętrza mieszkania duże zmiany. Pies wymaga spacerów i zabawy. Oprócz tego musi on posiadać w domu miejsce na swoje rzeczy: miski i legowisko.

Dlaczego legowisko jest ważne?

Jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu dla każdego psa jest jego legowisko. To w nim śpi i odpoczywa. Do niego zanosi wszystkie posiadane zabawki, a także często gryzaki, kości i resztki z jedzenia. Legowisko jest oaza, gdzie pies jest najbezpieczniejszy i czuje się najpewniej.
Z tego powodu wybór miejsca na legowisko, jak i samego typu legowiska, ma ogromne znaczenie dla psa i jego komfortu życia.

Gdzie umieścić legowisko?

Problem ten zwykłe rozwiązuje sam pies. Bardzo często psiaki same kładą się na podłodze w miejscach, które uważają za najlepsze dla siebie. Z reguły jest to miejsce, w którym są w stanie obserwować największy zakres mieszkania. W małych mieszkaniach jest to punkt z którego widać drzwi wejściowe, a także np sypialnie. Mogą dzięki temu pilnować swoich właścicieli i wejścia do mieszkania.

Jakie legowisko?

Kupując legowisko od razu rzuca się w oczy ich ogromny wybór. Pomijając konkretnych producentów i jakość wykonania, warto przede wszystkim skupić się na typie legowiska. Może to być domek dla psa, czyli namiastka budy, lub też zwykły kojczyk. To które z nich wybrać powinien nam zasygnalizować sam pies poprzez swoje zachowanie.
Generalnie psy dzielą się na te, które lubią odpoczywać schowane np. pod stołem, krzesłem lub łóżkiem; albo też wybierają miejsce na widoku, gdzie nic nie ogranicza ich widoczności na świat. Przed zakupem konkretnego legowiska warto jest poobserwować swojego psiaka, jaki typ odpoczynku preferuje i na tej podstawie wybrać dla niego legowisko.
Jest to bardzo ważne, ponieważ dokonanie niewłaściwego wyboru będzie rzutowało na komfort i jakość odpoczynku psa.